KES TAPPIS TAARAKORJAJAD?

Minu rajoonis elab üks mees nagu muiste. Igor nimeks tal. Olles juba elu rahulikumas eas, ei istu ta siiski oma tagumikku teleka ees lamedaks ega saada sedasi nääkleva naise kõrval päevi õhtusse.

Igor on hoopis progressiivne vanahärra, kes otsib võimalusi, kuidas pensionile lisa teenida ja mitteametliku FIEna oma sääste suurendada. Aastaid oli ta edukas taarakorjajate sekti esindaja. Seda paljuski seetõttu, et juba pea terve viimane kümnend kipub tal uni pitsitava põie tõttu lühikeseks jääma. Kuna magalararajoonis on nende aastaringsete väli-kuldkõride populatsioon üpriski suur, siis tundus üsna mõistlik oma ettevõtte põhisissetulek just pandipakendi vahetuskursist sõltuma panna. On tal ju kolleegide ja konkurentide ees oma varajase ärkamise tõttu kõva eelis. Tark mees see Igor.

Kuid siis tuli viirus ja kuldkõrid kadusid oma urgudesse peitu. Üheskoos taaraga. Igori jaoks tähendas see aga lisasissetuleku kadumist, sest taaraturg varises päevapealt kokku. R.I.P FIE Igor The TaaraMan

Aga Igor on moodne mees. Üsna kiirelt mängis ta muutuste tuules oma kaardid ümber ja tema olematu ühe-mehe-ettevõtte ärimudel sai kardinaalse pöörde (pivoti). Käed on ju otsas ja ega see naine kodus viiruse ajal vähem virisema hakka. Pigem vastupidi.

Juba varem oli Igor kodukandis täheldanud võõramaiseid tumedamapoolseid Woldi ja Boldi mehi (kes teadupärast elavad kõik Mustamäel, käivad TTÜs ja sõidavad rollerautoga!), kes usinasti inimeste laiskust ja nende tühje vatse rahuldasid ning keda praegusel kriisiajal üha rohkem tema silme alla ära eksis. Ega Igor siis loll ole.

Optimistliku ja samas konservatiivse maailmavaatega mehena leidis ta, et ega ta neile tõmmaritele kuidagi alla ei jää. Vana Helme ausõna! Mis see värskes õhus liikumine siis ära ei ole!? Võtad paki ja viid kohale. Lihtne nagu 2+2. Kuid eriolukorralisest matemaatikast keerulisemaks osutus Igoril hoopis nutiseadme käsitlus. Õigemini selle seadeldise ja ka oskuse puudumine. Aga mida soovidagi mehelt, kelle kõige nutikam seadeldis, mida ta käsitsenud on, on taaraautomaat.

Mõistliku mehena sai ta olukorra kainenedes aru, et aastatega on ta ka eeskujulikuks kulleriks olemiseks vajaliku väleduse minetanud. Olgugi, et koolipõlves võis ta rajoonikatel kõikidel jooksudistantsidel konkurentidele oma kandu näidata. Aeg on teinud oma töö. Lisaks ununes Igoril tõsiasi, et tegelikult pole ta ka autot kunagi osanud juhtida ning oma ratta andis ta aastate eest kadunud Reinule laenule. Ent Igor ei ole allaandja.

Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Oma pea olematut jahisaaki hommikul nukralt Selveri taaraautomaati pistes, nägi Igor kuulutust, et tema kodupoes vajatakse abikäsi. Kuna Igori mõistus töötab endiselt laitmatult ja erinevaid kotte on talle ju oma eelmise ameti juures meeldinud täita, siis leidiski Igor tööd omale meeldivas kaubandussektoris. Ehk kui tellite kaupa e-Selverist, siis teadke, et võib-olla on need sinna asetanud just Igori käed.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s